Tamara Lempicka, az art deco királynőjének nyílt kiállítása az esztergomi Kapcsolatok Házában

A lengyel Tamara Lempicka, az art deco királynője, a 20. század egyik legkiemelkedőbb női alkotója. Festményeiből nyílt kiállítás az esztergomi Kapcsolatok Házában. A megnyitón jelen volt Romanek Etelka, a vármegyei közgyűlés alelnök is.

Lempicka festményein a modernitás, a luxus és az önálló nő új képe jelent meg: magabiztos tekintetek, szögletes formák, hűvös elegancia.
A kiállítást Vereckei András művészettörténész nyitotta meg, köszöntőt mondott Dominika Teske, a budapesti Lengyel Intézet igazgatóhelyettese. A kiállítás február 26-ig tekinthető meg a Kapcsolatok Háza nyitvatartási idejében.