Herendi porcelán kiállítás nyílt a majki remeteségben.

A legszebb darabok a pazarul díszített egykori szerzetesi ebédlőteremben láthatók.

A kiállítást dr. Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter, Czunyiné dr. Bertalan Judit államtitkár, országgyűlési képviselő, Takács Károly, Oroszlány polgármestere és dr. Simon Attila a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. vezérigazgatója nyitotta meg.

Az apropó kettős: idén 200 éve alapították a manufaktúrát, amelynek Esterházy Móric, Majk utolsó grófja 10 évig volt az igazgatósági elnöke.