Konzultáció Komárom-Esztergom 76 településének polgármesterével

Az önkormányzatok jelenlegi helyzetének, működési tapasztalatainak és kihívásainak áttekintése érdekében tartottunk konzultációt a vármegye 76 településének polgármestereivel a vármegyeházán.

Az önkormányzatok jelenlegi helyzetének, működési tapasztalatainak és kihívásainak áttekintése érdekében tartottunk konzultációt a vármegye 76 településének polgármestereivel a vármegyeházán.
 
Czunyiné dr. Bertalan Judit a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium államtitkáraként nyitotta meg a párbeszédet és köszöntötte a résztvevőket. Jelen volt Bencsik János és Erős Gábor országgyűlési képviselő is.
 
Őszinte, nyílt hangú egyeztetés volt, amelynek fő célja, hogy a megváltozott viszonyokhoz alakítsa az önkormányzati szabályozást, működést.
 
Az egyeztetés végén Czunyiné dr. Bertalan Judit a Versenyképes Járások Program (VJP) második körének támogató döntéseit igazoló dokumentumokat adta át.
 
A vármegye településein a VJP keretében mindenhol megvalósulhatnak azok a fejlesztések, amelyekről egyetértéssel döntöttek a Járási Fejlesztési Fórumok.