„Mit rejt a kobakod?” helytörténeti vetélkedő lezárása, díjátadó és kiállítás

A magyar kultúra napja alkalmából Dorog Város Önkormányzata ünnepi rendezvényt szervezett 2026. január 17-én, szombaton a Dorogi József Attila Művelődési Házban.

Az esemény középpontjában a „Mit rejt a kobakod?” című, tíz hónapon át zajló helytörténeti vetélkedő lezárása, díjátadója, valamint az abból készült kiállítás állt, amelyhez ünnepi hangulatú koncert is kapcsolódott.
 
Az eseményen részt vett Erős Gábor országgyűlési képviselő és Romanek Etelka, a vármegyei közgyűlés alelnöke is.
 
Az ünnepség a Dorogi Galériában kezdődött, ahol az érdeklődők megtekinthették a „Mit rejt a kobakod?” vetélkedő résztvevőinek alkotásaiból összeállított tárlatot.
 
Az eseményen felszólalt dr. Tittmann János polgármester, aki köszönetet mondott a résztvevőknek a közel egy éven át tartó, kitartó munkáért, valamint hangsúlyozta a közösségi tudás és a helyi értékek megőrzésének fontosságát.
Ezt követően Szabó-Berghauer Zoltán, a Dorogi Városi Művelődési Ház és Könyvtár intézményvezetője ismertette a vetélkedő célját, felépítését és különlegességét.
 
A rendezvény egyik kiemelt pillanata a díjátadó volt, ahol az első három helyezett csapat pénzjutalomban részesült, míg a további résztvevők könyvcsomagot kaptak elismerésként egész éves munkájukért.
 
Fotó: Dorog Város Önkormányzata Facebook oldala