Elnöki köszöntő

Komárom-Esztergom vármegye a magyar államiság bölcsője, amelyre minden itt élő méltán büszke lehet. Itt született az első magyar király, Szent István. Földrajza, természeti tájai változatosak: északon a Duna, keleten hegységek keretezik, míg nyugaton a Kisalföld síkjába simul a táj. Kiváló adottságainknak és szorgalmas lakóinknak köszönhetően az ország legkisebb vármegyéjének gazdasága, amint szlogenünk is utal rá, stabilan az élvonalban teljesít. 76 településünk között két megyei jogú város is található: Tatabánya és Esztergom.

Vármegyénket mindig szorgalmas és értéket teremtő polgárok lakták, akiknek a múltban és jelenben is az a fő törekvése, hogy életünk közös színtere mindannyiunk számára jobb hely legyen. Ez a cél vezérli a vármegyei önkormányzatot is, amely elsősorban területfejlesztési, vidékfejlesztési és koordinációs feladatokat lát el. Célunk a folyamatos fejlesztés: jelentős előrelépést értünk el az elmúlt időszakban, hiszen szűkebb hazánk minden településén sikerült különböző léptékű beruházásokat megvalósítani.

Bízunk abban, hogy honlapunk segítségével képet kaphat vármegyénk történelméről, a vármegyei önkormányzat tevékenységéről.

 

Popovics György, Komárom-Esztergom Vármegye Közgyűlésének elnöke